Skip to content

Jeremy Blackwell

Elective (Instrumental Music)

Cynthia Carrig

IEP Facilitator (ESE)

Ronnie Garrett

Reading

Will Cooper

Elective (Air Force Junior ROTC)

Amanda Aubry

Elective (Dance) & OnStage Director
Website: Website

Jeremy Blackwell

Elective (Instrumental Music)

Charlie Carper

Social Studies (United States)

Rick Bowrosen

CTE (Computer Science)

Jan Turp

Certified School Counselor, F-I Student Last Names

Renee Gutierrez

Guidance Clerk

Kris Blasko

Science (Biology)

Carolyn Renfro

Speech/Language Pathology

Kari Nagus

VPK
Phone: 386 322-6100

Janet Torres-Gavilanes

Elective (World Languages -Spanish)

Dawn Alves

Assistant Principal, Curriculum

Cindy Golk

Shark Resource Center

Benjamin Antwan Brown

AVID

Jeff Brown

English/Director-Digital Audio Recording Technology

Celeste Morgan

ESE

Danielle Leffler

Assistant Principal, Data

Harriet Fordham

Reading

Christopher Bishop

CTE, Science (Marine & Aquaculture)

Allen Bechdel

Credit Retrieval Lab

Marcella Arias

English and ESE Support

Farisha Ali-Bhola

ESE

Lakeshia Williams

ESE

Joseph Cioffi

Math

Melanie Dabbe

Graduation Assurance Coach/Testing Coordinator

James (Jim) Clements

Science

Kathleen Garvin

E Learning

Stacey Bell

Academy/CTE Facilitator & Intern instructor

Don Brunning

CTE (Digital Video Production)

Russ Renfro

Math

Yolanda Kennedy

Registrar

Glenda Carreira

ESE

Jay Triplett

Art / CTE

Michael Ebert

English

Kristine Smith

Media Specialist

Lawrence (Larry) Temple

Assistant Principal, Discipline & Security

Katherine Canada

Psychology & Economics

Robert Haughwout

Pre-Calculus Honors & Algebra 2 Honors

Robert Cherry

Earth Space Science & ESE

Angela Coakley

ESE

Mary Morrow

Chorus & OnStage Academy Director

Jennifer Newell

3D Art

Courtney Pio

Math

Margo Rivera

Government/Law Studies- ALAG Director

Karen Schulz

Front Office Clerk

Linda Tomarelli

Media Center & Inventory Clerk

Stacey Hance

Data & SIG Clerk

Dephrin Jackson

ESE Office Specialist

Erin Stewart

English

Althia Thompson

Assistant Principal, ESE & Facilities

Kerianne Canetti

Math

Megan Lewis

Cafeteria Manager

Jessica Miron

Testing & Technology Clerk
Phone: 386-322-6100

Lisa Hineline

Social Studies
Phone: 386-322-6100

Renquell Howard

English
Phone: 386-322-6100

Linda Schultz

Teal Academy Director- Teaching as a Profession
Phone: 386-322-6100

Carli Bryan

Teal Academy Director- Early Childhood Education

Tonya Jackson

School Counselor, R-Z Student Last Names

Anna Tai

School Counselor, J-Q Student Last Names

Joseph Pawlowski

Social Studies

Rodderick King

Graduation Assurance

Roshunda Jenkins

Marketing

Marian Ryder

Administrative Principal's Secretary

DJ Mayo

Physical Education

Brian Eschen

Assistant Principal, Discipline, Facilities and Security

Aparna Hoskote

Science

Luke B. McCoy Sr.

ESE

Wesley Marovich

ESE

Test Test

Phone: 8135555555

Rafael Valle

Social Studies

Keith Lanham

Social Studies

Allyson Holloway

Science- Chemistry/Environmental Science

Kimberly Sparger

Math Coach

Shakia Brown

Social Studies- US, APUSH, & Government

Kelley Groel

CTE, TESA Academy

Anne Ornstein (formerly Giacovelli)

School Counselor, A-E Student Last Names

Latanya Baker

ROTC

Stacie Rich

Literacy Coach

Kristy Kasye

Intensive Reading

Trevor Fancher

Math

Dannica Zow

ESE

Debbie Gudzin

Activities Director

Raquel Quesada

Spanish

Paul W. Passerrello

School Resource Officer

Kathy Feeser

School Nurse

Kaitlin Dalia

Theater

Kelly McCosh

English

Lew Hartman

ALAG

Jennifer Spain

Science & AEMS Academy Director

Renita Jackson

Graduation Assurance Coach/Testing Coordinator

Annette Williams

ESE & Shark Cove

Thuzar Moet

English

Kelly Rosa

Science

Dawn Gross

English

Timothy Beidler

Math

Stephen Maggiore

English

Diana Skerrett

Math

Kelley Groel

TESA Academy Director
Phone: 3863226100

Camiel Long

ALAG

Tracia Culver

Assistant Principal, Data

Kristina Cromer

TOA- Teacher on Assignment/ Discipline Office
Phone: 386-322-6100

Anna Thompson

Principal's Secretary

Anthony Romeo-Adcock

Theater
Phone: 386-322-6100

Patricia Canetti

Bookkeeper

Brooke Minaberry

Attendance Clerk

Heather Perkins

English
Phone: 386-322-6100

Kelly Czajkowski

ESE- Multi

Michael Strahan

Physical Education

Amy DeMarco

English

Melodie Gallico

ESOL & ESE

Brooke Adkins

Choir

Frank Loulousis

Fine Arts/ 3D Arts/ Yearbook

Michael Timpson

Athletic Director

Jen Zaniewski

ESE

Johnson Kung

Science

Brad Fraser

Social Studies

Daniel Courson

Multi-VE

Derrick Williams

ESE- English